Електронний архів Полтавського університету економіки і торгівлі >
Періодичні видання ПУЕТ >
Науковий Вісник ПУЕТ >
Серія «Економічні Науки» >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/13700

Название: Інформаційна безпека в системах електронного документообігу
Авторы: Піддубна, Л. В.
Павліченко, В. М.
Piddubna, L. V.
Pavlichenko, V. M.
Ключевые слова: системи електронного документообігу
електронний документ
електронний цифровий підпис
інформаційна безпека
Дата публикации: 2019
Издатель: ПУЕТ
Библиографическое описание: Піддубна Л. В. Інформаційна безпека в системах електронного документообігу / Л. В. Піддубна., В. М. Павліченко // Науковий вісник Полтавського університету економіки і торгівлі. Серія "Економічні науки". – 2019. – № 4. – С. 59–66.
Аннотация: Мета статті полягає у виявленні загроз інформаційної безпеки систем електронного документообігу, які використовуються в державних та комерційних структурах, на великих та середніх підприємствах, в організаціях, установах, і шляхів їх подолання. Методика дослідження. Вирішення поставлених у публікації завдань здійснено за допомогою таких загальнонаукових і спеціальних методів дослідження, як аналіз та синтез, порівняння та аналогія, систематизація та узагальнення, діалектичний підхід. Результати. Запропоновано напрями підвищення рівня інформаційної безпеки систем електронного документообігу, проаналізовано засоби захисту систем електронного документообігу. Визначено, що інформаційна безпека в системах електронного документообігу є комплексним завданням, вирішення якого потребує поєднання заходів на законодавчому, адміністративному, процедурному та програмно-технічному рівнях. Розглянуто сучасний законодавчий рівень протидії загрозам, який представлено законами України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги», «Про Національну програму інформатизації», «Про обов’язковий примірник документів», «Про телекомунікації», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про Національну систему конфіденційного зв’язку». Під час упровадження в діяльність суб’єкта господарювання систем електронного документообігу необхідно пам’ятати про безпеку системи, так як особливий інтерес із боку зловмисників викликають саме документи фізичної чи юридичної особи. Говорячи про захищений документообіг, мають на увазі захист даних від несанкціонованого доступу, захист апаратних елементів системи (комп’ютерів, серверів, елементів комп’ютерної мережі та мережевого обладнання), захист файлів програмного забезпечення й бази даних. Загрози в системах електронного документообігу стандартні та складаються із загроз цілісності, конфіденційності, працездатності системи. У будь-якій «захищеній» системі електронного документообігу мають бути передбачені механізми забезпечення збереження документів, безперечного доступу, справжності документів, протоколювання дії користувачів. Практична значущість результатів дослідження. У статті обґрунтовано, що впровадження заходів інформаційної безпеки в системах електронного документообігу сприятиме підвищенню ефективності прийняття управлінських рішень, прозорості в діяльності організації, покращенню рівня безпеки та збереженню інформації. Основні наукові положення статті можна використовувати в документаційній діяльності будь-якого суб’єкта господарювання.
URI: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/13700
ISSN: 2409-6873
Располагается в коллекциях:Серія «Економічні Науки»

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
1588-2449-1-PB.pdf465,11 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь