Електронний архів Полтавського університету економіки і торгівлі >
Періодичні видання ПУЕТ >
Науковий Вісник ПУЕТ >
Серія «Економічні Науки» >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/13748

Название: Екологічна складова економічних моделей розвитку країн Східної Азії
Авторы: Присяжнюк, Ю. І.
Трофимчук, А. П.
Prysiazhniuk, Y.
Trofymchuk, А.
Ключевые слова: економічна модель
світова економіка
міжнародні екологічні ініціативи
глобалізація
країни Східної Азії
Дата публикации: 2019
Издатель: ПУЕТ
Библиографическое описание: Присяжнюк Ю. І. Екологічна складова економічних моделей розвитку країн Східної Азії / Ю. І. Присяжнюк, А. П. Трофимчук // Науковий вісник Полтавського університету економіки і торгівлі. Серія "Економічні науки". – 2019. – № 1. – С. 90–96.
Аннотация: Мета статті полягає в розгляді впливу екологічної складової на розвиток економічних моделей країн Східної Азії з огляду на те, що екологічне прогнозування стало необхідною умовою оптимізації процесу взаємодії між країнами, а еколого-економічна оцінка науково-технічного прогресу – важливою умовою ефективного функціонування економічних моделей провідних країн світу. Методика дослідження. У статті використано методи, які найбільше придатні для виявлення впливу екологічної складової на ефективність економічних моделей: аналізу, синтезу, моделювання, порівняння та прогнозування та ін. Результати. Екологічна ситуація у світі складалась стихійно, у ході людської діяльності, спрямованої, перш за все, на задоволення власних потреб. Науково-технічна революція змінила стосунки людини із природою, створивши нові умови існування та функціонування, помітно вплинувши на спосіб життя і праці. Різке збільшення масштабів такого впливу загострило проблему передбачення наслідків для навколишнього середовища, особливо це питання стало актуальним для країн Східної Азії, зокрема Китаю, Японії та Республіки Кореї, з огляду на швидкі темпи економічного росту. Питання взаємовідносин суспільства та природи й використання природних ресурсів стали дедалі актуальнішими, адже з розвитком виробництва застосовуються нові природні ресурси, зростає вартість сировини, збільшується кількість відходів, які викидаються в навколишнє середовище, що вказує на важливість екологічного фактору в побудові ефективної економічної моделі. Практична значущість результатів дослідження. У статті через призму причин ефективного розвитку економік країн Східної Азії, зокрема Китаю, Японії та Південної Кореї, зроблено висновок про важливість екологічного фактору. Результати можуть бути використані в навчальному процесі, під час підготовки навчальних курсів світової економіки та міжнародних економічних відносин.
URI: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/13748
ISSN: 2409-6873
Располагается в коллекциях:Серія «Економічні Науки»

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
1536-2377-1-PB.pdf822,76 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь