Електронний архів Полтавського університету економіки і торгівлі >
Періодичні видання ПУЕТ >
Науковий Вісник ПУЕТ >
Серія «Економічні Науки» >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/14328

Название: Тенденції та фактори розвитку потенціалу машинобудівних підприємств України
Авторы: Битий, А. В.
Ключевые слова: машинобудування
обсяг продукції
індекс промисловості
ефективність
рентабельність
потенціал підприємства
Дата публикации: 2016
Издатель: ПУЕТ
Библиографическое описание: Битий, А. В. Тенденції та фактори розвитку потенціалу машинобудівних підприємств України / А. В. Битий // Науковий вісник Полтавського університету економіки і торгівлі. Серія "Економічні науки". – 2016. – № 4. – С. 87–94.
Аннотация: Анотація. Мета статті полягає в дослідженні сучасних тенденцій формування основних фінансово-економічних показників машинобудівної галузі, потенціалу промислових підприємств, виявленні проблем і перспектив розвитку машинобудування в Україні. Методика дослідження. Вирішення поставлених у статті завдань здійснено за допомогою загальнонаукових і спеціальних методів дослідження: аналізу та синтезу, систематизації та узагальнення, діалектичного підходу. Результати. Розглянуто основні фінансові показники діяльності машинобудівних підприємств, а саме: фінансовий результат до оподаткування; частку прибуткових підприємств і підприємств, що зазнали збитку за аналізований період; рентабельність операційної діяльності. Визначено, яке місце займає машинобудування у промисловості країни загалом. Узагальнено результати аналізу обсягу та структури виробництва й реалізації продукції даної галузі. Визначено кількість інноваційно активних підприємств. У результаті дослідження узагальнено основні тенденції розвитку машинобудування в Україні, виявлено проблеми та загрози, з якими вони стикаються, окреслено подальші напрями розвитку. Практична значущість результатів дослідження. Установлено, що перспектива подальших досліджень у цьому напрямі повинна спрямовуватись на пошук ефективних методів управління машинобудівними підприємствами з метою закріплення позицій, формування їх потенціалу та підвищення конкурентоспроможності даної галузі.
URI: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/14328
ISSN: 2409-6873
Располагается в коллекциях:Серія «Економічні Науки»

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
1349-2210-1-PB.pdf859,02 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь