Електронний архів Полтавського університету економіки і торгівлі >
Періодичні видання ПУЕТ >
Науковий Вісник ПУЕТ >
Серія «Економічні Науки» >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/14360

Название: Теоретичні аспекти державного регулювання охорони здоров'я в Україні
Авторы: Лопушняк, Г. С.
Іваненко, Є. О.
Ключевые слова: державне регулювання
державне управління
охорона здоров'я
Дата публикации: 2016
Издатель: ПУЕТ
Библиографическое описание: Лопушняк, Г. С. Теоретичні аспекти державного регулювання охорони здоров'я в Україні / Г. С. Лопушняк, Є. О. Іваненко // Науковий вісник Полтавського університету економіки і торгівлі. Серія "Економічні науки". – 2016. – № 3. – С. 34–41.
Аннотация: Анотація. В умовах нестабільної фінансово-політичної ситуації, обмеженого державного фінансування, сфера охорони здоровʼя в Україні характеризується неспроможністю надавати якісну й доступну медичну допомогу населенню, тому потребує реформування. Незважаючи на велику кількість наукових розробок у досліджуваній сфері, усе ще має місце недостатня розробленість її теоретичних та організаційних аспектів. Водночас від чіткого й науково обґрунтованого осмислення сутності того чи того поняття на теоретичному рівні, визначення принципів та особливостей відповідного процесу й залежить будь-яка сфера наукових досліджень та ефективність проведених заходів у цій сфері. Метою статті є аналіз теоретичних засад державного регулювання охорони здоровʼя і розробка пропозицій щодо їх удосконалення. Методика дослідження. Вирішення поставлених у статті завдань здійснено за допомогою таких методів: аналізу та синтезу, систематизації та узагальнення. Результати. Обґрунтовано необхідність державного регулювання охорони здоровʼя і виділено його особливості, завдання та принципи. Акцентовано увагу на правовому регулюванні охорони здоровʼя та його проблемах. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення державного регулювання охорони здоровʼя на основі запропонованих концептуальних підходів. Практична значущість результатів дослідження. У результаті дослідження обґрунтовано відмінність понять «державне управління» і «державне регулювання»; доведено необхідність дотримання принципів державного регулювання охорони здоровʼя та виявлено певні суперечності окремих положень чинного законодавства. У результаті аналізу нормативно-правової бази як основного інструменту державного регулювання виділено основні завдання зазначеного процесу.
URI: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/14360
ISSN: 2409-6873
Располагается в коллекциях:Серія «Економічні Науки»

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
1369-2230-1-PB.pdf742,79 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь