Електронний архів Полтавського університету економіки і торгівлі >
Навчально-науковий інститут денної освіти >
Кафедра фінансів та банківської справи >
Статті (ННІДО ФБС) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/12792

Название: Повоєнна трансформація економічного потенціалу українських підприємств для освоєння євроінтеграційних можливостей
Авторы: Гудзь, Тетяна Павлівна
Брусов, Ніколас Олександрович
Ключевые слова: економічний потенціал
підприємства
повоєнна трансформація
євроінтеграція
проект
відбудова
Issue Date: Dec-2022
Издатель: ОНЕУ
Библиографическое описание: Гудзь Т.П., Брусов Н. О. Повоєнна трансформація економічного потенціалу українських підприємств для освоєння євроінтеграційних можливостей. Науковий вісник ОНЕУ. 2022. №11-12. С. 28-34.
Аннотация: Анотація. Мета статті полягає у вивченні принципів, методів та інструментів для здійснення євроінтеграційних перетворень українських підприємств у післявоєнний період. Методика. Поставлена мета досягається послідовним вирішенням завдань з використанням діалектичного, історичного та логічного підходів, а також методу абсолютних та відносних показників, графічного методу. Результати. Результати аналізу експертних даних щодо понесених втрат вітчизняних підприємств внаслідок військової агресії проти України відобразили значний масштаб збитків для національної економіки. Це дозволило окреслити революційний характер трансформаційних процесів економічного потенціалу українських підприємств у напрямі освоєння євроінтеграційних перспектив. У якості основних принципів залучення та використання фінансових ресурсів для повоєнної трансформації економіки України виділено домінуючий грантовий характер зовнішніх асигнувань та кредитування виключно інвестиційно-інноваційних проектів. Практична значимість полягає у формулюванні пропозицій щодо пошуку джерел фінансування повоєнної відбудови економіки України. Серед них проектне фінансування за рахунок коштів трастових фондів грантової міжнародної фінансової допомоги, а також спеціальних програм співробітництва України з державами Європейського Союзу по забезпеченню досягнення результатів якісної трансформації економічного потенціалу вітчизняних підприємств.
URI: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/12792
Appears in Collections:Статті (ННІДО ФБС)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Стаття Гудзь Т., Брусов Н. Вісник ОНЕУ 11-12 2022.pdf380,48 kBAdobe PDFView/Open

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback