Електронний архів Полтавського університету економіки і торгівлі >
Навчально-науковий інститут денної освіти >
Кафедра фінансів та банківської справи >
Статті (ННІДО ФБС) >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/14901

Название: ЕФЕКТИВНА СТРАТЕГІЯ УПРАВЛІННЯ ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ ЯК СКЛАДОВА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ІНВЕСТОРА
Авторы: Гудзь, Тетяна Павлівна
Швець, Роман Васильович
Ключевые слова: активна стратегія, пасивна стратегія, опціонна стратегія, управління цінними паперами, портфель, ризик, ліквідність, прибутковість, ефективність, фондовий ринок, фінансовий ринок, інвестор.
Дата публикации: Апр-2025
Издатель: Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління Асоціація науковців України Науковий парк Національного Авіаційного Університету у рамках роботи Видавничої групи «Наукові перспективи»
Библиографическое описание: Гудзь Т.П., Швець Р.В. Ефективна стратегія управління цінними паперами як складова конкурентоспроможності інвестора. Успіхи і досягнення у науці. Серія «Соціальні та поведінкові науки»)ˮ. 2025. №4. С. 958-972.
Аннотация: У статті розкрито методологічні особливості забезпечення ефективності стратегій управління цінними паперами при їх поділі на активні та пасивні типи. Це реалізовано із застосуванням таких загальнонаукових методів дослідження, як: метод діалектики, методи аналізу та синтезу, індукції та дедукції, логічний підхід. У представленій класифікації стратегій управління цінними паперами розкрито особливості забезпечення їх ефективності. Вони полягають у пріоритетності акцентів у трикутнику ліквідність – ризик – дохідність. Активна стратегія орієнтована на максимізацію прибутковості за мінімальної ліквідності та керованого ризику, а пасивна стратегія передбачає формування і ефективне збереження запасу ліквідності. Обґрунтовані підходи до формування опціонних стратегій інвестора залежно від співвідношення контрактів купівлі-продажу і термінів їх виконання. Виділено аутсорсинговий тип стратегії управління інвестиційним портфелем та розкрито алгоритм співпраці інвестора із торгівцем цінними паперами для її реалізації. Удосконалено визначення управління цінними паперами через акцентування важливості формування збалансованого портфелю з огляду на три економічні категорії: прибуток, ризик, ліквідність. Уточнено сутність стратегії управління цінними паперами через визначення пріоритетних цілей та меж портфельних інвестицій, пошук комплексних параметрів оцінки її ефективності, якісних та кількісних обмежень для прийняття інвестиційних рішень впродовж усього прогнозного інвестиційного горизонту, успішне передбачення інвестиційних якостей фінансових інструментів і перспектив їх обігу на фінансовому ринку.
URI: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/14901
Располагается в коллекциях:Статті (ННІДО ФБС)

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
Гудзь Т., Швець Р. Успіхи_4_14_2025.pdf3,49 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь