Електронний архів Полтавського університету економіки і торгівлі >
Факультет товарознавства, торгівлі та маркетингу (архів) >
Кафедра товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи (архів) >
Глави з книги >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/10686

Название: РОЗРОБКА УЛЬТРАФІОЛЕТОВИХ ОПРОМІНЮВАЛЬНИХ УСТАНОВОК ФОТОХІМІЧНОЇ ТА ФОТОБІОЛОГІЧНОЇ ДІЇ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ РІДИН ВІД НЕБЕЗПЕЧНИХ РЕЧОВИН ТА МІКРООРГАНІЗМІВ
Авторы: Семенов, Анатолій Олексійович
Сахно, Тамара Вікторівна
Хмельницька, Євгенія Вікторівна
Семенова, Наталія Володимирівна
Дугніст, Ліна Віталіївна
Ключевые слова: Ультрафіолет
УФ-опромінення
Доза опромінення
Мікробіологічне очищення
Issue Date: 28-May-2021
Серия/номер: ЗВІТ НДР № 1;№ 0115U006064
Аннотация: У роботі здійснено аналіз електротехнічних комплексів виробництва питної води, питної води у процесі бутилювання, води для басейнів, води при вирощуванні риби у закритих системах. Проаналізовані фізичні та хімічні методи знезараження води; встановлені переваги та недоліки цих методів. Встановлені параметри та критерії невідповідності продукції за мікробіологічними показниками для яких розроблені електротехнічні комплекси знезараження та ультрафіолетового опромінення з оптимізацією параметрів та режимів роботи використаних електротехнічних систем УФ-дії. Встановлені чинники, що впливають на ефективність бактерицидного знезараження води в процесі експлуатації опромінювальних систем – стабільність потоку УФ-випромінення, зміна параметрів пропускання, товщини шару води та її прозорості в УФ-області спектру. Для визначення енергетичної ефективності електротехнічних систем комплексів бактерицидного знезараження вперше запропонована методика оцінки корисного строку служби ультрафіолетових джерел низького тиску, яка відрізняється від наявних методик, використанням результатів спаду променевого потоку щодо незавершених випробувань після 2500-3000 год. Вдосконалена технологія знезараження води в басейнах без використання хлорвмісних речовин із використанням озону, що утворюється за рахунок короткохвильового ультрафіолетового випромінювання джерелами УФ-дії. Для забезпечення оптимальних режимів знезараження в комплексах УФ-дії розроблені пристрої знезараження питної води і пристрій для комплексного знезараження води в басейнах із використанням озону.
Описание: Семенов А.О., Сахно Т.В., Дугніст Л.В., Хмельницька Є.В., Семенова Н.В. Розробка ультрафіолетових опромінювальних установок фотохімічної та фотобіологічної дії для очищення рідин від небезпечних речовин та мікроорганізмів [Текст] : звіт про НДР (заключ.) : № 1 від 16 грудня 2015 р. ВНЗ Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" ; кер. Семенов А.О. ; виконав. : Семенов А.О. [та ін.]. – Полтава, 2020. – 106 с. - ДРК № 0115U006064. – ДОК № 0220U103676. - 106 С.
URI: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/10686
Appears in Collections:Глави з книги

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Звіт НДР3-Семенов-1-11.pdf1,7 MBAdobe PDFView/Open

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback